تاريخ سخنرانی: چهارشنبه 1395/9/17
حفظ و تداوم محوریت ولايت فقيه تا قیام حضرت مهدی (عج)

حفظ و تداوم محوریت ولايت فقيه تا قیام حضرت مهدی (عج)

سخنرانی آیت الله محمدی ری شهری در ديدار جمعی از اعضاي كانون بازنشستگان سپاه استان قزوين:
اگر ما بخواهيم اين نظام به دست صاحب اصلی خودش حضرت ولي عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف برسد كه ان‌شاء الله همين هم خواهد شد، بايد محور ولايت فقيه هميشه حفظ شود و اختلاف‌ها در اين چارچوب حل و فصل شود والا خدايي نكرده همان بلايی كه سر مسلمانان صدر اسلام آمد سر ما هم خواهدآمد.

گزیده سخنرانی آیت الله محمدی ری شهری در ديدار جمعی از اعضاي كانون بازنشستگان سپاه استان قزوين:

توليت آستان مقدس حضرت عبدالعظيم الحسنی عليه السلام در ديدار جمعی از اعضاي كانون بازنشستگان سپاه استان قزوين در بيان روايتی از حضرت علی عليه السلام گفت: آن حضرت در روايت می فرمايند:
 در اين دنيا در خصوص بزرگی هر چه بشنويد و بعد آن را ببينيد متوجه مي‌شويد چندان بزرگ نبوده و برعكس آن، در خصوص آخرت است هر چه من برای شما آخرت را توصيف كنم كه از چه عظمتی برخوردار است، براي شما قابل تصور نيست.

در دنيا هر چه تباهی است به دليل گناه است و اگر بخواهيم همه مشكلات جامعه حل شود بايد گناه نباشد، ضمن اينكه فعاليت‌ها در شئون مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به درستی مديريت و اجرا شود و مسئولان جواب‌گوی مسايل باشند و نيز اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب به شكل صحيح آن اجرا شود.

 حوادث شكل گرفته در صدر اسلام و همچنين جنگ هاي ايجاد شده در ابتداي حكومت حضرت علي عليه السلام به عنوان برهه هاي عبرت آموز تاريخ:
اگر « علت » در نقطه ای ايجاد شود، « معلول » هم به دنبال آن شكل خواهد گرفت پس با عبرت گرفتن از تاريخ صدر اسلام، بايد همواره ولايت فقيه به عنوان محور وحدت در جامعه حفظ شود، كه اگر اين محور اساسی نبود تاكنون بارها اين انقلاب شكست خورده و دشمن مسلط شده بود چه در زمان امام راحل و چه بعد از امام راحل، ستون فقرات استقلال و آزادي اين مملكت ولايت فقيه بوده و خواهد بود.

در آن برهه تاريخی نيز عده ای در مقابل اميرالمومنين عليه السلام ايستادند و مانع موفقيت حكومت اسلامي شدند:
امروز اگر ما بخواهيم اين نظام به دست صاحب اصلی خودش حضرت ولي عصر عجل الله تعالی فرجه الشريف برسد كه ان‌شاء الله همين هم خواهد شد، بايد محور ولايت فقيه هميشه حفظ شود و اختلاف‌ها در اين چارچوب حل و فصل شود والا خدايي نكرده همان بلايی كه سر مسلمانان صدر اسلام آمد سر ما هم خواهدآمد.

البته مردم هشيار هستند و اگر كسي بخواهد چنين فكر خامي داشته باشد او را منزوي خواهند كرد و اين نظام ان شاء الله بر پايه ولايت فقيه تداوم خواهد يافت تا به دست صاحب اصلي خودش برسد.

 خوش آ‌مدگويي به رزمندگان، جهادگران و مجاهداني كه عمري را به پاي نهال نوراني انقلاب نثار كرده‌ و ان شاء الله مورد عنايت حضرت حق قرار گرفته‌‌اند
ان شاءالله همه خدمتگزاران نظام، مشمول عنايات خاصه حضرت ولي عصر عج الله تعالي فرجه الشريف باشند و در اين ماه سرور اهل بيت عليهم السلام در كنار مرقد نوراني سلاله پاك حضرت مجتبي عليه السلام از بركات، عنايت‌ها و دعاهاي اين بزرگوار برخوردار شوند.

عزيزاني كه در خدمت اسلام و نظام بوده‌اند و افتخار داشتند زندگيشان را زير سايه فرماندهي امام و رهبري صرف كرده اند، بايد قدر اين شرايط خود را بدانند كه اين مسئله بسيار مهمي است، زيرا بعد از حضرات معصومين عليهم السلام تا زمان انقلاب اسلامي ايران هيچ ارتش و هيچ نظامي نيامده كه فرمانده آن يك انسان عادل و يك فقيه باشد و اين افتخار براي نظام مقدس جمهوري اسلامي افتخار بزرگي است.

منبع :