تاريخ: دوشنبه 1394/11/26
کد : 49234
امام یک استثنا در طول تاریخ اسلام بود

امام یک استثنا در طول تاریخ اسلام بود

آیت‌الله محمدی ری‌شهری در نطق انتخاباتی تلویزیونی خود اظهار داشت: امام و رهبری یک استثنا هستند و حضرت امام هم از نظر علمی و هم از نظر سیاسی یک نابغه در طول تاریخ اسلام بود.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در نطق انتخاباتی خود که ظهر امروز از شبکه تهران پخش شد با بیان اینکه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری از منظر امام راحل یک یاز مسئولیت‌های بسیار سنگین در نظام مقدس جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: امام می‌فرمایند مجلس خبرگان در راس همه مسئولیت‌هاست.

وی افزود: امام پیامی به مجلس خبرگان در سال ۶۲ دارند که در آن خطاب به نمایندگان این را می‌فرمایند که شما مسئولیتی را قبول کردید که در راس همه مسئولیت‌هاست و آغاز به کاری کردید که سرنوشت اسلام و سرنوشت ملت شهیدپرور در گرو آن است.

آیت‌الله ری‌شهری در ادامه خاطرنشان کرد: به همین جهت کسانی که این مسئولیت را می‌پذیرند هرچه قوی‌تر و دارای بصیرت بیشتری باشند به تعبیر رهبری مجلسی قوی‌تر خواهد بود و این نکته مهم است. 

آیت‌الله ری‌شهری افزود: این نکته هم باید مورد توجه مردمی قرار گیرد که انتخاب می‌کنند و هم برای کسانی که خود را در معرض انتخاب مردم قرار می‌دهند.

وی با تاکید براینکه مجلس خبرگان تنها نهادی است که طبق قانون اساسی همه مقررات خود را خودش وضع می‌کند، خاطرنشان کرد: هیچ ارگانی سلطه بر مجلس خبرگان ندارد و به همین جهت نمایندگان این نهاد باید ویژگی‌هایی داشته باشند و از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند.

آیت‌الله ری‌شهری با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئولیت این مجلس این است که تضمین‌کننده آینده کشور است، اظهار داشت: کسی را باید  انتخاب کند که به قول امام هم برای انتخاب‌کننده و هم برای انتخاب‌شونده قابل توجه است.

وی تاکید کرد: چه کسی می‌تواند این مسئولیت خطیر را بپذیرد و در خط مستقیم حرکت کند. از منظر امام فقط فقه و اصول دانستن کافی نیست.

وی افزود: امام در اواخر عمر خود می‌فرمایند آشنایی با روش برخورد با حیله‌های فرهنگ حاکم بر جهان، داشتن بصیرت اقتصادی، سیاسی و ... و شناخت سیاست‌ها و سیاسیون و فرمول‌های سیاسی دیکته‌شده آنان و همچنین درک نقاط قوت و ضعف سرمایه‌داری و کمونیست از ویژگی‌های یک مجتهد جامع است.

وی افزود: با این تفسیر امام یکی از ویژگی‌های یک مجتهد جامع این خصوصیات است و در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز این خصوصیات به طور اجمال در اصل ۵ و ۱۰۹ بیان شده است.


خبرگزاری فارس :

خبرگزاری ایرنا :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایسنا :